fbpx Maderoterapia | FitWorld

Maderoterapia

Terapia na odstránenie celulitídy, relaxáciu, naštartovanie lymfatického systému a celková detoxikácia organizmu.


Pri odstránení celulitídy je veľmi dôležitá stimulácia lymfatického systému, na ktoré práve slúžia drevené prvky. Pomocou rytmických pohybov valčekov sa masíruje prietok lymfy, naštartuje sa metabolizmus a práve vďaka tomu sa z tela vylučujú tukové vrstvy, toxíny a škodlivé látky, ktoré si inak telo ukladá do zásob a to je tá povestná pomarančová kôra. 
Prvé výsledky sú viditeľné už po 5.-6. procedúrach, avšak je to veľmi individuálne a závisí to od stupňa celulitídy.  Odporúčaná kúra je najmenej 10 sedení v dvoch sériách.  Čas jednej masáže je 40 minút. V tomto čase je dobré sa zamerať na najproblémovejšie partie.
Je veľmi dobré kombinovať maderoterapiu s cvičením, telo si oddýchne po fyzickej aktivite, masáž pomôže uvolniť svalstvo, zregenerovať.  Neodporúča sa vykonávať masáž pred aktivitou. 
Dôležitá je pravidelnosť, masáž by sa mala vykonávať každý deň, alebo dva dni za sebou s prestávkou jedného dňa. Všetko sa to odvíja od citlivosti pokožky.
Maderoterapii sa u nás venuje Martina Ujhelyiová.

Viac o medroterapii:

Maderoterapia (terapia drevom) je masážna technika, respektive uplatňovanie dreva na terapeutické a estetické účely, ktorá pochádza z Kolumbie. Založená je na použití anatomických prvkov vyrobených z dreva, čo predstavuje 100% prírodnú terapiu bez alergických reakcií kože. Táto terapia predstavuje oveľa kvalitnejšiu formu masáže v porovnaní s už známou klasickou masážou a je určená osobám s disproporčnými, lokalizovanými tukovými usadeninami, prebytočnou vodou, toxínmi v podkožnom tkanive, vráskami a celulitídou.                   
Maderoterapia stimuluje a zlepšuje rovnováhu energie, zmierňuje stres a uvoľňuje bolesti svalov a kĺbov. Použitie tejto terapie je tiež rozšírené i na estetické účely, pretože môže byť použitá  na získanie pevnosti tela, napnutia kože, zníženia a lokalizovania počtu tukových buniek, vrások na tvári a iných častiach tela, vylúčovania toxínov, prebytočnej vody a celulitídy. Maderoterapia sa používa s cieľom reafirmovať a tvarovať postavu. Výhodou použitia špeciálne tvarovaných drevených prvkov je umožňovanie intenzívneho tlaku na fybróznu celulitídu a odstraňovanie tukových usadenín, spolu s ďalšími toxínmi a zvyškom vody.
Nástroje, používané v maderoterapii, sú určené na prispôsobenie sa rôznym častiam tela. Sú vyrobené z dreva, pretože tento materiál je jedným z piatich prvkov prírody a dlho sa používa v mnohých kultúrach, v ktorých existuje aj výroba drevených prvkov na rôzne terapeutické účely – odborníci sa domnievajú, že drevo je mimoriadne užitočné pre zdravie, ak sa používa správne a podľa pokynov odborníkov vyškolených na ich uplatňovanie.
Výhodou použitia špeciálne tvarovaných drevených prvkov je umožňovanie intenzívneho tlaku na fybróznu celulitídu a odstraňovanie tukových usadenín, spolu s ďalšími toxínmi. Technika takejto masáže zahŕňa sériu pohybov, ktoré sa opakujú s použitím vyše desať rôznych drevených prvkov. Použitím týchto prvkov na svaly, tukové usadeniny a celulitídu, stimulujeme lymfatický systém tela a tým ho uvoľňujeme od  nahromadených toxínov. Toto uvoľňovanie od toxínov stimuluje metabolizmus na spaľovanie tukov. Taktiež, odburávajú sa aj vrecká vytrvalej celulitídy, zmenšujú sa opuchy kože a umožňuje sa vyrovnanie ,,pomarančovej kôry”.

Maderoterapia sa odporúča pre:

Masážou prenikáme hlboko do vnútra kože čím sa aktivujú bunky zvnútra. Preto je terapia obzvlášť účinná pre:

Výhody Maderoterapie:

Táto technika má nespočetné výhody. Medzi najdôležitejšie patria:

Podľa niektorých autorov, Maderoterapia je, z praktického hľadiska, nová holistická technika (holistika pramení zo základnej myšlienky, že telo, um a duch tvoria neoddeliteľný celok, a že jednotlivec je pevne spojený so životným prostredím, spoločnosťou a svetom, v ktorom žije), ktorá používa viacnásobné dodatky z dreva, s ktorými možno dosiahnuť energetickú stimuláciu alebo hlbokú relaxáciu, ktorá prináša pohodlie a pokoj.
Maderoterapia je ošetrenie založené na masáži za použitia drevených prvkov rôznych tvarov, veľkostí a dizajnu. Tieto nástroje sú prispôsobené rôznym častiam tela, stimulujúc celé telo zlepšujú rovnováhu a pozitívnu energiu pacienta, upevňujú a tonizujú celé telo a pôsobia proti celulitídy.
Touto prirodzenou cestou sa tiež vplýva aj na zníženie úrovne stresu, umožňuje obnovu buniek, uvoľňuje bolesti svalov a kĺbov, modelujú sa obrysy tela, a môže byť použité v boji proti rôznych druhov myogénnych bolestí.
Maderoterapia sa začína ručnou masážou, ktorá umožňuje prípraviť pokožku a odstrániť nahromadené tuky. Potom terapeut aplikuje základné éterické oleje na pacienta a do konca terapie sa masáž vykonáva drevenými dodatkami.

Trvanie a účinky terapie:

Každá terapia trvá asi 30 minút a zmeny sú viditeľné už po piatom ošetrení, aj keď sa odporúča úplný cyklus pozostávajúci z 15 ošetrení (zvyčajne medzi dvomi menštruálnymi cyklami), na dosiahnutie uspokojujúcich výsledkov. Maderoterapeutické ošetrenie začína ručnou masážou, ktorá umožňuje pripraviť pokožku a odstrániť nahromadené tuky. Potom terapeut aplikuje éterické oleje s cielenými vlastnosťami a nakoniec sa začína masáž drevenými prvkami.

Hlavné aplikácie Maderoterapie sú:

Maderoterapia tela
Aplikuje sa na estetické účely, s cieľom zbaviť sa obezity, čím sa figúra zmenšuje a modeluje. Tiež môže slúžiť na uvoľnenie pacientov a zníženie úrovne stresu, ako aj na liečbu kontraktúry, spôsobenej zlým držaním tela alebo zníženou fyzickou aktivitou, uvoľňuje nepohodlie v narušených svaloch a kĺboch.
Maderoterapia tváre
Vplýva na upevňovanie a jej cieľom je oživiť výroby elastínu a kolagénu, ako aj zlepšiť cirkuláciu a tonus tváre.
Anticelulitídna Maderoterapia
Cieľom tejto aplikácie je odstrániť toxíny, ktoré sa hromadia v rôznych častiach tela, ako sú boky, nohy, stehná alebo brucho. Tento typ masáže aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrovanej oblasti a tiež eliminuje zadržiavanie vody, tukov a ďalších škodlivých buniek v ošetrovaných častiach tela. Používa sa tiež aj na tvarovanie a upevnenie zadku.

Výsledky práce uplatnením Maderoterapie:

Abdomen dostane hladký tvar, pevné ruky, tenký pás, tenšiu gluteálnu oblasť, krajšie stehná, obrysy bokov a zadku sú zdvihnutejšiem bez výskytu trvalých modrin alebo hematómov.
POZNÁMKA:
Spolupráca a vytrvalosť pacienta sú základom pre trvalý výsledok, ktorý nemôže byť dosiahnutý len  jednou sériou ošetrení, a ak pacient nedodržiava pokyny terapeuta o výžive, fyzickej aktivite, ako aj zmeny životosprávy v priebehu a po ošetrení, respektíve po vynesení rozhodnutia seba a svoje telo dať do poriadku, vtedy Maderoterapia prechádza z tvaru aplikácie v zdravotníctve a estetike do tvaru relaxačného uplatnenia a to je potrebné poznamenať pacientovi/klientovi – že sa výsledky budú líšiť od tých, ktoré sa požadujú, ale že istotne bude mnoho pozitívnych výsledkov, pretože práve v tom spočíva výhoda Maderoterapie vo vzťahu k iným metódam a postupom, v jej viacnásobnom uplatnení a takzvanom multi-efekte, ktorý sa Maderoterapiou dosahuje.

Komu odporúčame?

Maderoterapia je určená pre ženy a mužov všetkých vekových kategórií.
Pre všetkých, ktorí majú za cieľ schudnutie, tvarovanie postavy a boj proti celulitídy.
Pre tých, ktorí sú unavení z neúspešného používania rôznych krémov alebo bolestivých anticelilitídnych ošetrení.
Môžu sa kombinovať drevené prvky a ruka a tak znížiť únavu počas ručnej masáže.
Maderoterapia je tiež i preventívnym ošetrením na prevenciu ochorení spojených s obezitou.

Prečo Maderoterapia?  

Uplatnením rôznych technologických alebo prevádzkových metód a podobne, ktoré modernizácia spoločnosť prináša, problémy nezmiznú navždy.
Totiž telo a organizmus sú zložité systémy, a ak prirodzenou cestou „nedonútime“ naše telo aby samo bojovalo proti zlým veciam, žiadna operácia alebo nejaké nové a dobre propagované prístroje, nezamedzia tomu aby naše telo zastavilo „výrobu“ celulitídy, tukové usadenín, toxínov a podobne. Tieto metódy iba chvíľkove vyriešia problem, ktorý sa, takmer určite, znovu vyskytne!
Operáciou, prístrojom alebo inou technologickou metódou sme nezmenili a nevyčistili našu lymfu, krvný obeh… nezmenili sme spôsob fungovania nášho organizmu, nekorigovali sme výživu a výmenu tekutín medzi bunkami. Nedonútili sme náš organizmus aby zastal s tvorbou tukových a celulitídových usadenín, navždy sme nevyčistili našu kože a podkožné tkanivo od vecí, ktoré zabráňujú normálnemu „dýchaniu“ našej kože a podkožného tkaniva.
Z druhej strany, masáž je v tom oveľa efektívnejšia, pretože svojou technikou a kontaktom stimuluje svaly lepšie fungovať a plniť svoju funkciu, znižuje tonus a napätia v nich, a ich kvalitnou prácou sa zlepšuje všetko vo vnútri nášho organizmu, ako je krvný obeh, prietok lymfy a podobne. Naďalej, po masáži pokožka je trvalo vyčistená, pretože okrem chvíľkového efektu detoxikácie kože a podkožného tkaniva, masážou sme zlepšili fungovanie kože a podkožného tkaniva aj „na zajtra“. Účinok masáže prakticky núti telo, aby sa správal inak, aby sa lepšie dlhodobejšie vyčisťoval, nie iba chvíľkovo, jednoducho povedané, mení spôsob fungovania nášho organizmu – to žiadna iná metóda nedokáže.
A Maderoterapia je taký typ masáže, že svojim multi-účinkom a spôsobom uplatnenia, všetko uvedené dokáže počas jednej sesie v trvaní 30 alebo 45 minút. V Maderoterapiji nemusí byť uplatnené viacero rozličných typov masáží (ktoré by si pravdepodobne vyžadovali hodiny a hodiny práce, čo telo terapeuta nemôže vydržať), na dosiahnutie požadovaných účinkov. Jednoducho povedané, všetko je navrhnuté a drevené prvky sú dizajnované tak, že prakticky niekoľko typov masáží je redukované na jednu terapiu, kde výsledok nemôže zostať nepovšimnutý.
Ďalšou výhodou Maderoterapie je zlepšenie zručnosti a kreativity každého terapeuta. Uvedieme len zopár vecí, zatiaľ čo ďalšie sa ukážu pri práci a oboznamovanie sa drevenými prvkami prostredníctvom uplatnenia. Konce prvkov sú pre Maderoterapiu, napríklad, ideálne na odbúranie tzv. uzlík (fybróz/myogelóz) v ramennej oblasti tela a pozdĺž celého chrbta, kde sa často vyskytujú. V prípade, že terapeut je žena alebo únava zaúradovala, namiesto présie palcom  na uzlík (čo je ináč štandardný postup pri ich odburávaní), môžete použiť konce prvkov na Maderoterapiu, ušetriť vlastnú energiu, a pacientovi/klientovi vyriešiť bolestivý problém.
Naďalej si všimnete, že prvky sú navrhnuté tak, aby boli ideálne pre uplatnenie na chodidlách. Správnym uplatnením terapeut môže riešiť problémy s chodidlami, odstrániť bolesti, pôsobiť na bolestivé body v reflexológii a prakticky získávať dodatočnú energiu v prevencii a liečbe deformít chodidiel.
Dôležité: Počas uplatňovania Maderoterapie neexistuje nadmerný priamy kontakt s pacientom. Všetko sa väčšinou vykonáva drevenými prvkami, a preto sa energia terapeuta nespotrebuje do tej miery, ako počas regulárnej masáže. Osobitne dôležité je to, že Maderoterapia nemá veľký vplyv na respiračné a srdcové poruchy ako masáž, a pracovné obmedzenia na dennej báze vo vzťahu k manuálnej masáži sú oveľa menšie – viac ide o kondíciu a sily terapeuta

Kontraindikácie: 

Na rozdiel od iných techník, ktoré tvarujú telo alebo znižujú celulitídu/tuky a podobne, Maderoterapia má len veľmi málo kontraindikácií.
Maderoterapia sa neuplatňuje na ľudí, ktorí majú problémy s edémami a opuchmi.
Osobitná opatrnosť u pacientov s trombom v nohe alebo všeobecne s trombózou.
U pacientov s príznakmi renálneho ochorenia alebo srdcovej insuficiencie (samozrejme a podobných srdcových problémov).
Takúto terapiu by ste, tiež, nemali používať u pacientov, ktorí majú popáleniny, dermatitídu, kožnéh ochorenia vo všeobecnosti, ako aj s narušenú citlivosťou (možnosť výskytu modrín po ošetrení).
Hypertenzia (zvýšený tlak) nie je striktnou kontraindikáciou pre uplatnenie Maderoterapie, ale treba dbať na ňu počas práce.
Jedna z hlavných kontraindikácií, ktorú musí rešpektovať každý Maderoterapeut je, že sa Maderoterapia v žiadnom prípade nemôže uplatňovať u tehotných a dojčiacich žien, vzhľadom na možnosť, že mlieko sa môže „nakaziť“ toxínmi cez proces laktácie, ktoré vylučujeme prostredníctvom Maderoterapie – až potom, čo matka prestane dojčiť, Maderoterapia sa stáva indikovanou a jej uplatnenie sa povoľuje.
To, čo je dôležité je, že túto techniku v žiadnom prípade netreba uplatňovať na kĺbových povrchoch alebo na chrbtici. Maderoterapia sa vždy uplatňuje na mäkkých povrchoch, respective, na svalnatých častiach tela! Tiež jedna z vecí, na ktoré treba brať, sú rozšírené žily, ktoré v žiadnom prípade netreba priamo masírovať a bolo by dobre insistovať aby si klient dal vyrobiť farebný Doppler, pred príchodom na Maderoterapiu.
POZNÁMKA:
Vždy, počas prvého ošetrenia, musí existovať komunikácia s pacientom/klientom, a musí byť sledovaný vzhľad/kvalita kože počas práce, kvoli optimalizácie tlaku prvkov na telo pecienta/klienta, pretože nemajú všetci rovnaký prah tolerancie a citlivosť. Rovnako aj z dôvodu všeobecného zdravotného stavu pacienta/klienta (vždy existuje možnosť, že Vam pacient/klient niečo „zamlčal“, možno aj neúmyselné), a že je to kontraindikáciou uplatnenia Maderoterapie!

Ak sa chceš objednať, neváhaj nám zavolať na +421 911 144 446 a my Ti nájdeme termín presne pre Teba.