fbpx Piloxing | FitWorld

Piloxing

Skupinové cvičenie, ktoré je spojením boxu, pilatesu a tanca. Budovanie výkonnosti a posilnenie celého svalstva v sprievode hudby je ideálnym prostriedkom na aktívny oddych po práci.


Piloxing predstavuje unikátne spojenie boxu, pilatesu a tanca. Pri boxe si klienti trénujú svoju silu a výbušnosť a spaľujú nadbytočný tuk, zatiaľ čo pilates má pozitívne účinky na tvarovanie pevného a pružného tela. Najdôležitejším princípom pilatesu je centrum tela – tréning sa tak zameriava na precvičenie práve tých svalov, ktorým sa v iných športoch venuje iba minimálna pozornosť, následkom čoho vznikajú napríklad bolesti chrbta alebo svalové disbalancie.
Tretia zložka Piloxingu, tanec, slúži na uvoľnenie svalstva a dodáva tomuto cvičeniu nežnosť a eleganciu. Ženy sa cítia sebavedomo a sexy práve pri tanečných blokoch piloxingu. Motivačná hudba nabíja tréning energiou a pozitívnou náladou.
Počas tohto intervalového tréningu si klientky precvičia všetky svalové partie, pričom počas jedného cvičenia je možné spáliť neuveriteľných 800 kalórií. Pre získanie lepších kardiovaskulárnych výhod a nádherne vytvarované paže sa pri cvičení využívajú špeciálne rukavice so závažím (každá má cca 230 g).

Čo všetko dokáže Piloxing?